הקיץ בפתח, וזו הזדמנות נהדרת להתחיל לתכנן את הטיול הבא שלכם. אם גם אתם אוהבים טיולי קמפינג,  אוהלים, ויותר מהכל טבע במיטבו, אז קדימה – צריך להתחיל ולהתארגן ליציאה לטיול. זה הזמן לקחת פסק זמן מהעיר הגדולה, ולצאת לחופשת קמפינג אמיתית.

  

טיול בטבע – ניקוי ראש אמיתי, והרבה הרפתקאות

יש הרבה אפשרויות לטיולי קמפינג. יכול להיות שאתם תרמילאים ותיקים, וכל מה שאתם צריכים זה תרמיל גדול, כובע ופרטנר מתאים. לעומת זאת, אם טיול עבורכם הוא חופשה עם משפחה וילדים, ההכנות הן קצת יותר מורכבות. טיול עם ילדים בטבע הוא אחד הבילויים המשפחתיים החווייתיים ביותר שיש, וכזה שהזיכרונות ממנו נשארים לשנים רבות. מה יותר כייף מלבלות עם הילדים בטבע? להוציא אותם מהבית, לנתק אותם (לפחות באופן זמני) מהמחשב והפייסבוק, ולהראות להם שיש עולם שלם בחוץ… הטבע מציע אינספור גירויים וחוויות, שאין להם תחליף בעולם האורבני.
אומנם ישראל ארץ קטנה יחסית, אבל היא מלאה באטרקציות נהדרות לטיולים, פינות חמד ומסלולי טיול אטרקטיביים במיוחד. תחום טיולי הקמפינג בעולם הוא פופולארי מאוד, ומתחיל לתפוס תאוצה גם אצלנו. אם תרצו לשדרג את הטיול, אפשר לשכור קראוון או להעמיס את כל הציוד על נגרר לרכב. על האפשרויות שיש בפניכם והיתרונות הרבים, במאמר שלפניכם.

  

פחות כסף ויותר הנאה – אין ספק כי מחירי המלונות המופקעים, יכולים למנוע מכם לצאת לחופשה משפחתית. גם חופשה בצימר הפכה להיות מעמסה כלכלית לא קטנה. ולכן, טיול קמפינג יכול לתת מענה גם לטיול חווייתי עם כל המשפחה, וגם עלויות קטנות הרבה יותר. יש הרבה מאוד אתרים הפרושים לאורכה ולרוחבה של הארץ, בהם תוכלו לבלות את החופשה, ומהם לצאת לטיולים שונים לפי בחירתכם. באתרים אלו, אשר נמצאים לרוב בסמוך לאטרקציות תיירותיות,  תוכלו למצוא חיבורים לתשתיות שונות כגון חשמל, מים, גז וכמובן קניית מוצרים שונים.

  

אהבת הארץ – ידוע לכולם שאחת הדרכים הטובות ביותר להקנות ערכים כמו אהבת הארץ, היא באמצעות טיולים בטבע. מעבר לחוויית הטיול, מטיילים רבים מעידים כי נוצר חיבור מיוחד לנופי ישראל ואתריה, שהרי אף תמונה בסרט או בספר תוכל להיות שוות ערך למראה האמיתי.

  

לצאת מהשגרה – טיול משפחתי בטבע שונה בתכלית מחופשה במלון. את הים והבריכה יחליפו מסלולי טיול מאתגרים, על הארוחות בחדר האוכל תוותרו לטובת תבשיל בסיר פויקה שיתבשל במשך כמה שעות ויאפשר חוויית טעמים שעד היום לא הכרתם, ואת חדר המלון המפנק יחליף הקרוואן או האוהל. זו חוויה אחרת לגמרי, טיול ובו מרחבים, פעילויות מגוונות, היכרות עם חופשה לא שגרתית והתחברות אמיתית לטבע.

  

חוויה משפחתית – כאמור, הפעילויות בטיולי טבע שונות בתכלית מכל טיול אחר. זו הזדמנות נהדרת לעשות פעילויות שונות עם הילדים, ללמד אותם להתנהל בטבע, להקים אוהל, לאסוף זרדים למדורה, ובעיקר – לצאת לטיול מיוחד במינו, שאינו דומה לכל מה שעשו עד היום. הליכה במסלולי הליכה מאתגרים המתאימים לגיל הילדים, הגעה לאתרים מעניינים, הכרות עם צמחי הבר בעונה, תצפית על חיות בר שונות ועוד.

  

לסיכום

טיולי קמפינג נפוצים מאוד ברחבי העולם, ובהחלט אפשר לומר שגם בישראל הם תפסו תאוצה בשנים האחרונות. כדאי כבר עכשיו לתכנן את הטיול שלכם, בכדי ליהנות מנופי הארץ המרהיבים במזג אוויר אידיאלי. לשדרוג חוויית הטיול כדאי לרכוש או להשכיר עגלה נגררת. כמעט לכל רכב ניתן כיום להתקין וו גרירה, אליו תוכלו לחבר נגרר ולהעמיס בבטחה את כל הציוד לטיול, בצורה מסודרת ומאורגנת. טיפ נוסף שכדאי לציין הוא שעל הנגרר תוכלו להעמיס גם אופניים, לשלב רכיבה בהם במהלך הטיול, ולשפר את החוויה עוד יותר.